es inscripcionOnline

Tercera #RFEF 22-23 (Grup 5). Prèvia Jornada 24. UE TONA - UE CASTELLDEFELS (diumenge 12 de març; 11:45h; Camp de Futbol ZEM Tona)

 


La UE Castelldefels disputa diumenge el seu cinquè partit a domicili del 2023, segon del mes de març, viatjant a casa de la UE Tona, on hi viura un duel inèdit. Els grocs, després de dues derrotes seguides, volen trencar la mala ratxa contra un rival tremendament competitiu. A partir de les 11:45h, UE TONA - UE CASTELLDEFELS (des de les 10:15h pel Compte Twitter Oficial @uecastelldefels)EL RIVAL: UE TONA

UE Tona i UE Castelldefels dirimiran diumenge un duel inèdit, ja que el nostre equip mai ha visitat la localitat osonenca en partit oficial (ni amistós). El conjunt quadribarrat, que està cuallant una més que destacable estrena a la categoria, segueix palesant també a Tercera el segell de bloc sòlid i competitiu que va evidenciar a la Primera Catalana en els cursos precedents, 'pàtina' que li va permetre d'assolir l'històric ascens 21-22, fita que enguany defensa a prou alt nivell.Amb Ricard Farrés comandant la 'nau' des de la banqueta, i històrics de la categoria i del futbol català com Marc Francolí o Eduard Fortet a l'estructura tècnica, als Carles Blanquera, Dan Coll, Lluc Banús, Pau Juvanteny, Ale Gaitán, Ferri López, Enric Vallès, Ferran Generò, Nil Salarich, Sebas, Marc Roquet, Pol Vallès, Enric Casanovas o Maik Molist, alguns d'ells noms il.lustres al nostre futbol, s'hi ha unit un altre davanter prou reconegut a la categoria com Adrià Casanova, qui després de passar uns mesos al Manresa, després de deixar el Peralada, ha recalat al conjunt tonenc.  Imatge gentilesa @FundacioUETona

ONZEINICIALTONA

Xifres en mà la  UE Tona afronta la jornada 24 com a 10è classificat amb 28 punts i un balanç de 7 victòries, 7 empats i 9 derrotes, amb 29 gols a favor i 39 en contra. Parlem del 7è equip que més gols marca ex aequo amb la Pobla de Mafumet, però alhora el 2n que més n'encaixa juntament amb el Vilafranca, només superat en aquest apartat pel Sants, el que denota que es tracta d'un equip netament ofensiu i vertical i que ho està fent força millor a l'hora de trobar la porta rival que no pas a la de defensar la pròpia.

Com a local acumula un balanç de 3 victòries (vs Sant Andreu, Rapitenca i FE Grama), 3 empats (vs Vilassar, Pobla de Mafumet i L'Hospitalet) i 5 derrotes (contra Europa, Vilafranca, San Cristóbal, Montañesa i Girona B). 12 punts sobre 33 possibles, el que vol dir que ha sumat més a domicili que no pas a casa, amb remuntades 'in extremis', incloent-hi la d'Els Canyars, tot i que com amfitrió és també un ós duríssim de rossegar. Marc Roquet, amb 6 dianes, n'és el màxim golejador, tot recordant que en el partit de la primera volta el Tona va guanyar als Canyars (1-2), capgirant al tram final, amb l'1-2 al 92', el gol inicial d'Eslava. ELS PRECEDENTS A TERCERA (Tona)

La UE Castelldefels mai ha jugat a Tona. Tanmateix, el de diumenge serà el 13è duel de Tercera que el nostre equip disputi a la comarca d'Osona (10 contra el Manlleu, 2 vs Vic). El balanç és de 3 victòries grogues, 4 empats i 5 derrotes. No hi juguem des del 8 de gener del 2017 (6 anys i escaig) i no hi guanyem des del 16 de febrer del 2014 (2-3 vs Manlleu, temporada 13-14). 

 


PRÈVIA UE CASTELLDEFELS I CONVOCATÒRIA

En la prèvia al duel el tècnic groc Miki Carrillo ens deia que "serà un partit molt difícil. El Tona, com està demostrant tota la temporada, és un equip d'allò més competitiu i que a sobre viu un bon moment ja que encadena dues victòries consecutives i això, a aquestes alçades de temporada, sempre et dóna un 'plus'. Intentarem refer-nos de les baixes que tenim per lesió i sanció i competir de la millor manera possible per a tornar a guanyar, sabent de la gran dificultat de l'encontre". 

Convocatòria: Antonell, Sergi Barjuan, Blasco, Alan, Rubén, Eslava, Manu González, Fran Orellana, Carlos Cano, Pedrol, Pablo Franco, Álex Segura, Uri Escabrós, NIco Castañeda, Mario Gerbolés, Ferran i David Moreno. Són baixa per lesió Juanito, Kike Ramírez, Padilla i Salamanca i per sanció Kevin Díaz, Álex Alba i Dani Sánchez

 


SEGUIMENT MEDIÀTIC EN DIRECTE

  • COMPTE TWITTER OFICIAL UE CASTELLDEFELS: @uecastelldefels.Des de les 10:15h
  • RÀDIO MARCA BARCELONA (89.1 FM o www.radiomarcabarcelona.com): 'Marcador Catalunya'. Des de les 11h 

 

L'ÀRBITRE

Bernat MAS LÓPEZ. Delegació del Vallès Occidental

Llegir 148 vegades Darrera modificació el Divendres, 10 Març 2023 22:16