LES DADES DE LA JORNADA 2 UE CASTELLDEFELS 19-20

 

La UE Castelldefels va encaixar dissabte a la Pobla de Mafumet la seva primera derrota de la temporada 19-20 (1-0)

Malgrat ser el segon partit de lliga, es tracta del primer sobre la gespa del conjunt de Miki Carrillo, ja que no cal oblidar que el de la jornada inaugural va ser suspès per la no tramitació de fitxes per part del rival groc: el CF Reus Deportiu

Això vol dir, de facto, que el de la Pobla va ser el partit d'estrena del Castelldefels 19-20. La desfeta encaixada allarga la mala ratxa castelldefelenca en els primers partits de temporada. I és que la UEC encadena 6 temporades consecutives sense guanyar el seu primer duel a Tercera: 13-14 (2-2 vs Santboià), 14-15 (1-0 vs Pobla Mafumet), 16-17 (2-2 vs Manlleu), 17-18 (0-0 vs Espanyol B), 1-1 (vs FE Grama) i 1-0 (vs Pobla Mafumet)

Després de dues temporades seguides marcant i puntuant en el primer desplaçament de temporada, el Castelldefels s'ha tornat a quedar enguany a 0 en totes dues facetes. Això no succeïa des de la temporada 16-17, quan l'equip de Miki Carrillo va caure a l'Olímpic contra el Terrassa FC (1-0)

La casa del filial del Nàstic manté la seva pàtina de féu poc propici pels interessos del Castelldefels. El resultat de dissabte ens deixa un històric a Tercera de 7 victòries tarragonines, 2 empats i 2 triomfs del Castelldefels en 11 encontres. La tendència negativa s'ha accentuat amb el decurs dels anys, ja que en les darreres 6 visites a la Pobla el balanç UEC és de 2 empats i 4 derrotes, i el que és més preocupant, només 1 gol marcat.

Tampoc en la 19-20 el Castelldefels trenca el seu malastruc a terres tarragonines. El nostre equip encadena ja 14 partits de Tercera Divisió sense conèixer la victòria en l'esmentada demarcació (12 derrotes i 2 empats). L'últim triomf groc en les esmentades contrades data ni més ni menys que del 28 d'abril del 2013 (Rapitenca-Castelldefels: 0-2).

Parlem de noms propis i ho fem d'entrada dels jugadors debutants. I és que el passat dissabte van ser 6 els futbolistes que van disputar els seus primers minuts en lliga amb la UEC: Toni Texeira, Dani Sánchez, Miravent, Padilla, Peke i Kevin Díaz. En total ja són 229 els homes que han defensat els nostres colors a la Tercera Divisió en les 16 temporades de militància groga a la categoria.

Jonathan Ferreira es va convertir en el primer futbolista UEC amonestat en la 19-20, mentre que Padilla va ser el primer reemplaçat.

Per contra, Alberto García (Pobla Mafumet) esdevé el primer rival que troba xarxa contra el nostre equip en la temporada 19-20

I acabem parlant de xifres globals a Tercera. Després d'aquesta derrota el Castelldefels acumula un balanç de 189 triomfs, 150 empats i 234 derrotes en 573 partits a la categoria, amb 668 gols a favor i 755 en contra. Seguim amb 717 punts

 

#SomHiGrocs

 

Llegir 134 vegades Darrera modificació el Dimarts, 10 Setembre 2019 15:52