es inscripcionOnline

Tercera #RFEF 22-23 (Grup 5). UE SANT ANDREU - UE CASTELLDEFELS: 2-0. Condemnats per la poca contundència a les àrees

 

La UE Castelldefels va encaixar ahir al vespre al Narcís Sala la seva quarta derrota de la temporada, tercera a domicili. Dos gols andreuencs en poc més de 10' van decidir la sort d'un matx en què el nostre equip va poder retallar distàncies a la represa però en què la poca contundència  mostrada a les àrees explica el resultat final. 

Imatges: Judit Andreu @@mrsjag79 (UE Sant Andreu @uesantandreu)

 

Bon inici. El Sant Andreu marca distàncies amb dos gols en 12' i posa les coses coll amunt

L'onzena visita de la UE Castelldefels al coliseu andreuenc del Carrer Santa Coloma en partit de Tercera Divisió va cloure amb la vuitena derrota del nostre equip a féu quadribarrat. Es trenca així la ratxa de tres jornades sense perdre. 

Miki Carrillo va presentar al Narcís Sala tres novetats a l'onze en relació al que va formar set dies abans contra la Fundació Esportiva Grama, caient-ne el sancionat Álex Alba, així com Álex Segura i Carlos Cano en detriment de Soriano, Rubén i Isaac Padilla. I cal dir que les coses van començar força bé pel nostre equip. El Castelldefels va sortir amb 'grapa' i ambició, i abans del 3' ja havia buscat la porteria del veterà Miguel Ramos en dues ocasions, en forma de xut molt llunyà 'marca de la casa' d'Isaac Padilla (al minut i mig), que va sortir molt a prop del travesser, i en una bona aparició de Fran Orellana, part esquerra, amb centrada al segon pal cercant Eslava que la defensa barcelonina va enviar a córner. Bona 'posada en escena'.

Superats aquests interessants minuts inicials, i especialment a partir del 10', el Sant Andreu va començar a aparèixer, i tant va ser així que en les primeres combinacions ressenyables ja va ser a punt de tenir premi. Com reconeixeria després del partit Miki Carrillo l'equip en cap moment va mostrar la contundència defensiva de les jornades anteriors, raó per la qual els atacs quadribarrats sempre van generar molta sensació de perill. De fet, Antonell (10') va evitar l'1-0 en dues intervencions de mèrit, la primera a xut llunyà d'un actiu Pochito, que el porter vallesà va enviar a córner, i la segona, en l'acció derivada del servei, desviant amb una molt bona estirada un cop de cap de Jordi Méndez que buscava xarxa. L'ex del Sants el va 'malaguanyar' quan gairebé es cantava el gol.

SANTANDREUUEC4

Amb les presentacions fetes l'equilibri va seguir sent la nota predominant, trepitjant tots dos equips l'àrea contrària tot i que amb més 'puntx' per part dels de Xavi Molist, que cada cop que s'apropaven als dominis ahir blaus feien 'pupa'. Padilla (16') i Eslava (18') -xut finalment mossegat per la intervenció defensiva, atrapat per Miguel Ramos en dos temps- i novament Pochito pels locals (19'), amb un llençament llunyà que va obligar Antonell a intervenir amb encert, donaven fe de la 'vivesa' del duel, però malauradament el primer en 'colpejar' va ser el Sant Andreu. Corria el 25' quan una acció aparentment poc perillosa va acabar a peus de Xavi Aparició, tres quarts, qui amb una gran passada 'filtrada' va veure perfectament la desmarcada d'Albertito. Aquest, arribant de segona línia, va etzibar un xut creuat impossible per Antonell. El gol va caure com un gerro d'aigua freda en un Castelldefels que estava patint al darrera però que no ho estava fent pas malament amb pilota, i de fet Salamanca (33') va ser a punt de connectar una bona centrada de Blasco des de l'esquerra, refusant la bimba de manera afortunada la defensa amfitriona. Tres minuts després d'aquesta acció cauria el segon.

Al 37', un canvi d'orientació dreta-esquerra buscant la incursió de l'espigat carriler Genís Blasco va acabar en pentinada inicial de l'ex de l'Horta i el Prat, pilota solta, immediata passada cap a Sergi Arranz i aquest, massa sol dins l'àrea, va acabar superant Antonell amb un xut a mitja alçada. Un cop més Arranz va acudir a la seva cita amb el gol contra el nostre equip quan juga com a local, vesteixi la samarreta que vesteixi. D'ençà al descans, protagonisme dels Blasco. Al 41', nova aparició d'en Genís pels locals closa amb centrada final que Pau Morer, de cap, no va rematar amb precisió, i al 45'+1 excel.lent centrada de l'Alejandro, el castelldefelenc, que el seu homònim de cognom, Genís, va refusar amb Padilla amb la 'canya a punt'. Al descans. 2-0.

 

El Castelldefels ronda el 2-1 però no el marca i el triomf local esdevé inapelable

Superada la pausa el Castelldefels necessitava donar un pas endavant per a, si més no, apropar-se a un esperançador 2-1, però la represa va començar amb ensurt. En el primer atac destacable, un nou desajust defensiu castelldefelenc va permetre Pau Morer quedar-se absolutament sol davant Antonell, pel bell mig de l'àrea, però afortunadament el de Blanes va perdonar el 3-0 amb un xut als núvols quan la graderia del Narcís Sala gairebé l'estava celebrant (48'). Isaac Padilla (50'), amb un sorprenent xut llunyà, va fer intervenir Miguel Ramos, però evidentment la UEC necessitava molt més. 

L'ocasió de Pau Morer va ser segurament el 'toc de corneta' definitiu que va fer decidir Miki Carrillo a moure fitxa, i així al 52' van abandonar el terreny de joc Rubén i Salamanca en detriment de Pedrol i Carlos Cano, i el creixement de l'equip va ser immediat. Entre el 55' i el 75' el Castelldefels va mostrar la seva millor versió de tot l'encontre, i amb un futbol cada cop més fluïd i vertical  va començar a generar arribades clares. Fran Orellana (54'), resseguint la línia de fons des de la part esquerra, va obligar a una intervenció 'in extremis' de la defensa quadribarrada, avantsala d'uns minuts de setge i ocasions de cara a la porteria de Miguel Ramos. Padilla (56') va veure com Sergi Vives interceptava un xut de rosca que tenia molt bona pinta, passejant-se la bimba en el servei del córner derivat sense que cap samarreta blava, de manera gairebé inexplicable, la toqués; Tanmateix, va ser entre el 60 i el 65' quan els nostres van fregar de debò el 2-1. Al 61' Carlos Cano, sol al segon pal, no va encertar a rematar un córner servit per Eslava des de l'esquerra, apareixent Miguel Ramos (63') amb una fantàstica aturada en un xut de Pedrol -qui va ratllar a gran nivell fins a l'expulsió de la que després en parlarem-. El córner que va seguir a l'acció, executat per Eslava, va ser rematat absolutament sol per Alan, però quan gairebé estàvem celebrant el 2-1 la rematada del defensor d'El Papiol es va perdre lleugerament per sobre del travesser. Claríssima.

SANTANDREUUEC2

El 2-1 en ple equador del segon temps ens hagués conduït a un tram final intens i emocionant, però en no arribar el pas dels minuts queia com una llosa. No es pot dir que els de Miki Carrillo deixéssin d'intentar-ho, però a partir del 70' els barcelonins van manegar els temps amb ofici i de la mà dels homes de refresc van ser capaços de generar transicions, especialment al darrer quart d'hora. Padilla (71') va tornar a crear perill en una incursió per la part esquerra de l'àrea, ben resolta finalment per Jordi Méndez, arribant la resposta andreuenca en les botes de Pochito (74') i sobretot Josu (79'). En el segon cas, l'experimentat i talentós mitjapunta barceloní va fer lluir Antonell amb una gran aturada a mà canviada en un xut en transició 'marca de la casa', que va dibuixar una rosca bellísima i que buscava l'escaire.

La recta final va ser de 'voler i no poder' en clau UEC, i per acabar-ho d'adobar al 80' ens vam quedar amb 10 per l'expulsió de Pedrol, qui va veure dues grogues en 13 minuts i va enfilar el camí de vestidors abans d'hora. No obstant, 11 contra 10 vam tonrar a ser a prop del 2-1. Alan (82') es va quedar un cop més a les portes del gol en no arribar per molt poc a connectar una centrada de falta lateral d'Eslava, pràcticament en àrea petita, fent lluir el mateix Eslava (87') a Miguel Ramos en una claríssima ocasió derivada d'una passada llarga que l'extrem de Cornellà va acabar rematant en posició propícia. No hi va haver forma de trobar el gol. Així les coses, el resultat ja no es va moure tot i que al 93' vam ser a prop de viure el gol de l'ex en una notable acció inidividual de Genís Cargol amb xut final que Antonell, novament encertat, va desviar amb seguretat.

En definitiva, derrota castelldefelenca en un partit en què el diferent grau de contundència a les àrees explica el resultat. Cal seguir perseverant per afinar punteria. Les ocasions es creen però ara toca materialitzar-les amb més i major eficàcia, ja que l'equip està competint bé i com pertoca en la gran majoria dels encontres. Propera oportunitat, diiumenge en un partit inèdit contra el Tona als Canyars. #SomHiGrocs

 

FITXA TÈCNICA

Narcís Sala (Barcelona), 600 espectadors

UE SANT ANDREU: Miguel Ramos; Jordi Méndez, Guzmán, Sergi Vives, Xavi Aparicio, Genís Blasco, Íker García (Izan Reloba, 68'), Albertito (Íker Torres, 88'), Pochito (Josu, 76'), Pau Morer (Genís Cargol, 76') i Sergi Arranz (Martí Alonso, 46')

UE CASTELLDEFELS: Antonell; Dani Sánchez, Soriano, Alan, Blasco, Rubén (Pedrol, 52'), Manu González (Álex Segura, 83'), Eslava, Fran Orellana (Kevin Díaz, 73'), Salamanca (Carlos Cano, 52') i Padilla (Pablo Franco, 83')

Àrbitre: OLLÉ LLADÓ; TG: Guzmán // Manu González, Carlos Cano, Pedrol (2). Expulsat PEDRO (84')

Gols: 1-0: ALBERTITO (25'); 2-0: SERGI ARRANZ (37')

Llegir 135 vegades Darrera modificació el Dimecres, 02 Novembre 2022 14:49