A continuació, resultats i golejadors/es cap de setmana Futbol Base (13-14 d'octubre 2018). Imatge: CF Cubelles - CADET-INFANTIL Femení (David García)

 

Una de les grans novetats de la temporada 18-19 en la UE Castelldefels té a veure amb una qüestió purament tecnològica

 

Aquesta setmana comencem el repàs numèric del que ens ha deixat el darrer cap de setmana per als nostres Equips de Futbol Base, amb l'habitual secció 'LES DADES DE LA JORNADA FUTBOL BASE'

El balanç groc del passat cap de setmana de competició oficial va ser de 15 victòries, 5 empats i 20 derrotes, en els 40 partits oficials disputats, amb 117 gols a favor i 164 en contra

Cal recordar que es van disputar quatre amistosos, dirimits per BENJAMÍ G, PRE BENJAMÍ D, PRE BENJAMÍ i PROMESES, amb un balanç de 3 victòries i 1 derrota, amb 35 gols a favor i 25 en contra

Desglossat en Futbol 11 i Futbol 7, el registre pel que fa al futbol gran (Futbol 11) va ser de 5 victòries, 4 empats i 9 derrotes (27 gols a favor i 48 en contra), mentre que pel que fa al Futbol 7 fou de 13 victòries, 1 empat i 11 derrotes (90 gols a favor i 116 en contra)

Parlant de rendiment a casa i a domicili en els encontres locals el balanç UEC va ser de 9 victòries, 2 empats i 7 derrotes (68 gols a favor, 49 en contra), mentre que a domicili els guarismes van ser de 6 victòries, 3 empats i 13 derrotes (49 gols a favor, 115 en contra).

Sempre són destacables les victòries fora de casa que en aquest cas van obtenir 6 conjunts: JUVENIL D, CADET E, INFANTIL D, ALEVÍ A, ALEVÍ C i ALEVÍ J

Tot i que portem poques jornades (entre 1 i 3 per als equips que disputen competició FCF), dels conjunts que han disputat si més no un encontre es mantenen invictes (sense derrotes): JUVENIL B, JUVENIL D, CADET B, CADET D, CADET E, INFANTIL D, INFANTIL E, ALEVÍ B, ALEVÍ C, ALEVÍ D, ALEVÍ E, ALEVÍ H, ALEVÍ J, BENJAMÍ B, PRE BENJAMÍ A i PRE BENJAMÍ C

L'equip groc que va marcar més gols el passat cap de setmana en partit oficial va ser l'ALEVÍ H. Els d'Eric Moré en van aconseguir 14 contra el FC Santboià. Al futbol 11 l'equip més prolífic va ser l'INFANTIL E, que en va marcar 7 contra el Marianao. 

Parlant de gols encaixats, subratllem com sempre aquells equips que van deixar la porteria a 'zero', és a dir que no van rebre cap gol. Van aconseguir-ho aquest cop 9 esquadres: JUVENIL A, JUVENIL B, JUVENIL D, CADET E, INFANTIL A, INFANTIL D, INFANTIL E, ALEVÍ C i PRE BENJAMÍ C

Classificació en mà, aquesta setmana tenim tres equips líders en competició FCF: INFANTIL E (Segona, Grup 47), ALEVÍ H (Tercera, Grup 45) i PRE BENJAMÍ C (Categoria Pre Benjamí FCF, Grup 42). Tanmateix, entre els 5 primers de les seves lligues hi figuren també JUVENIL B (5è; Primera Divisió, Grup 2), JUVENIL D (4t; Segona Divisió, Grup 31), CADET D (4t; Segona Divisió, Grup 35), CADET E (2n; Segona Divisió, Grup 36), INFANTIL D (4t; Segona Divisió, Grup 48), ALEVÍ C (3r; Segona Divisió, Grup 5), ALEVÍ D (3r; Segona Divisió, Grup 4), ALEVÍ E (2n; Tercera Divisió, Grup 40), BENJAMÍ B (2n; Segona Divisió, Grup 3) i PRE BENJAMÍ A (5è; Categoria Pre Benjamí FCF, Grup 38)

Parlant de noms propis, la condició de màxim golejador groc del cap de setmana va recaure en ISMA El Andaloussi (Aleví J), que va marcar els 6 gols del seu equip al camp de l'incresa Molins. Al futbol 11, dos companys d'equip, HUGO LLOPIS i ÁLVARO LUQUE (Infantil E), van ser els 'pitxitixis' de la jornada amb 3 gols cadascún

Pel que fal TOP-5 realitzador al Futbol 11 i al Futbol 7, després d'aquesta jornada de competició, queda així; TOP 5 (F11): 1. HUGO LLOPIS (Infantil E): 3 gols; 2- ÁLVARO LUQUE (Infantil E): 3 gols; 3- Álex TUDELA, GIAN Posse, CARLOS GARCÍA, XAVI Puyo i Albert Sánchez BERTUS (Castelldefels B), MIKEL Murillo (Cadet D) i JOAN SALMERÓN (Cadet E), tots ells amb 2 gols. 

Pel que al TOP 5 (F7): 1- ISMA El Andaloussi (Aleví J): 6 gols; 2- NACHO VARÓN (Aleví C): 5 gols; 3- ALEIX Romero (Pre Benjamí C): 5 gols; 4- JAN DEU (Aleví D): 4 gols; i 5- UNAI Sedano (Benjamí D): 4 gols

Això vol dir que a hores d'ara el màxim golejador del Futbol Base groc és ISMA El Andaloussi (Aleví J), amb 6 gols. 

Acabem parlant del TOP-5 d'equips menys golejats: 1 - JUVENIL D (0 gols encaixats - 1 partit jugat: 0 ge/pp; Gerard Navarro i David Pérez); 2- CADET E (0 gols encaixats - 1 partit jugat: 0 ge/pp; Dani Palacios); 3- INFANTIL D (0 gols encaixats - 1 partit jugat: 0 ge/pp; Izan Corchero); 4- INFANTIL E (0 gols encaixats - 1 partit jugat: 0 ge/pp; Isaac García); i 5- PRE BENJAMÍ C (0 gols encaixats - 1 partit jugat: 0 ge/pp; Carlo Napoletano)

 

 

Com cada dijous repassem en format breu el que ens va deparar el passat cap de setmana pels quatre equips del nostre Futbol Base que enguany militen a Preferent. El balanç aquest cap de setmana va ser de 2 empats i 2 derrotes. Imatge gentilesa de www.fcbarcelona.cat

 

Us oferim a continuació l'AGENDA de partits previstos aquest proper cap de setmana 13-14 d'octubre per als nostres equips de Futbol Base. Recordem que podreu seguir la jornada per la Pàgina Facebook Oficial UE Castelldefels (UE Castelldefels) i pel compte Twitter oficial @uecastelldefels. Ens podeu enviar vídeos i imatges a Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.

  • 13-10-18: UE CASTELLDEFELS B - FC Sant Esteve Sesrovires; 20h; Els Canyars
  • 14-10-18: JUVENIL A - FE At Vilafranca; 20h; Els Canyars
  • 13-10-18: UD Marianao - JUVENIL B; 13h; Mpal Marianao (Sant Boi)
  • 13-10-18: FC At Sant Just - JUVENIL C; 12:30h; Mpal Sant Just Desvern
  • 14-10-18: JUVENIL D - PB Sant Vicenç dels Horts; 18h; Els Canyars
  • 14-10-18: JUVENIL E - FA Espluguenc; 18h; Mpal Can Vinader
  • 13-10-18: CADET A - AE Prat, 18h; Els Canyars
  • 14-10-18: CADET B - CF Santa Eulàlia; 16h; Els Canyars
  • 14-10-18: FC Santboià - CADET C; 19h; Mpal Joan Baptista Milà
  • 13-10-18: AE Sant Lluís - CADET D; 15h; Mpal Eusebi Güell (Santa Coloma de Cervelló)
  • 14-10-18: Colegió Alemán San Alberto - CADET F; 15:45h; Mpal Sant Just Desvern
  • 14-10-18: Fundació UE Cornellà - INFANTIL A Integralium; 10h; Mpal Cornellà
  • 13-10-18: INFANTIL B Finques Guinot Prunera - UE Sant Sadurní; 13h; Els Canyars
  • 13-10-18: INFANTIL C Investa Legal - FC Sporting Gavà; 14:30h; Els Canyars
  • 14-10-18: INFANTIL D - Club EFO 87; 14:30h; Els Canyars
  • 14-10-18: CF Atlético Incresa - INFANTIL E; 10h; Mpal Ricard Ginebreda (Molins de Rei)
  • 14-10-18: INFANTIL F Pro Care Health - CF Vinyets Molí-Vell; 08:40h; Els Canyars
  • 13-10-18: ALEVÍ A - CE Mercantil; 10h; Els Canyars
  • 13-10-18: CF Vilanova - ALEVÍ B; 10:45h; CEM Parc del Garraf (Vilanova i la Geltrú)
  • 13-10-18: ALEVÍ C - UE Sant Ildefons; 11:30h; Els Canyars
  • 13-10-18: CF Ciutat Cooperativa - ALEVÍ D; 11:45h; Mpal Dani Jarque-Ciutat Cooperativa (Sant Boi)
  • 14-10-18: AE Sant Lluís - ALEVÍ E; 12h; Mpal Eusebi Güell (Santa Coloma de Cervelló)
  • 14-10-18: Santfeliuenc FC - ALEVÍ F; 09h; Les Grases (atletisme)
  • 13-10-18: UD Viladecans - ALEVÍ G Merco 4 SL; 11:30h; Mpal Viladecans
  • 14-10-18: CD Almeda - ALEVÍ H Kilkenny Learning Centre; 10h; Mpal Almeda (Cornellà)
  • 13-10-18: ALEVÍ I - FC At Sant Just; 11:30h; Els Canyars
  • 13-10-18: ALEVÍ J - UD Marianao Poblet; 10h; Els Canyars
  • 14-10-18: BENJAMÍ A - UE Sitges; 10h; Els Canyars
  • 13-10-18: BENJAMÍ B - Fundació UE Cornellà; 08:50h; Els Canyars
  • 14-10-18: Fundació UE Cornellà - BENJAMÍ C; 11:30h; Mpal Cornellà
  • 14-10-18: BENJAMÍ D - CF Sant Andreu de la Barca Agrupació; 11:30h; Els Canyars
  • 14-10-18: BENJAMÍ E - FC Santboià; 13h; Els Canyars
  • 13-10-18: FC Levante Las Planas - BENJAMÍ F; 08:30h; Mpal Les Planes (Sant Joan Despí)
  • 13-10-18: AF Sant Vicenç dels Horts - BENJAMÍ G; 09h; Mpal La Guàrdia 
  • 14-10-18: BENJAMÍ H - UD Vista Alegre; 13h; Els Canyars
  • 13-10-18: BENJAMÍ I - FC Sporting Gavà; 08:50h; Els Canyars
  • 14-10-18: BENJAMÍ-ALEVÍ Femení Prysmian Group - CF Atlètic Prat Delta; 11:30h; Els Canyars
  • 13-10-18: CF Cubelles - INFANTIL-CADET Femení; 09:30h; Mpal Josep Pons i Ventura
  • 14-10-18: AE Martorell - PRE BENJAMÍ A; 10:30h; CEM Torrent de Llops
  • 14-10-18: PRE BENJAMÍ B - UD Sector Montserratina; 10h; Els Canyars
  • 13-10-18: AE Abrera - PRE BENJAMÍ C; 10:45h; Mpal d'Abrera
  • 13-10-18: FC Santboià - PRE BENJAMÍ D; 12h; Mpal Joan Baptista Milà (amistós)
  • 14-10-18: UE Torrelles - PRE BENJAMÍ F; 11:30h; Mpal Can Roig (Torrelles de Llobregat)
  • 13-10-18: CF Ciutat Cooperativa - PROMESES; 11:45h; Mpal Dani Jarque-Ciutat Cooperativa (Sant Boi)

 

Dos jugadors del Primer Equip, el capità Albert ALEGRE, i el jove ADRI GUICA, participaran aquesta tarda, des de les 18h, de les sessions d'entrenament de diferents equips del nostre Futbol Base

 

Us oferim a continuació resultats i golejadors/es dels partits disputats el passat cap de setmana pels nostres equips de Futbol Base UE Castelldefels (6-7 d'octubre). Imatge: afició de l'Infantil E durant el partit del seu equip contra el Marianao (Mariana Díaz). 

  • Peña Recreativa Sant Feliu - UE CASTELLDEFELS B: 5-2 (Xavi, Bertus)
  • CF Vilanova - JUVENIL A: 0-0
  • JUVENIL B - CF Can Vidalet: 1-0 (Iván Sánchez)
  • JUVENIL C - CB Terlenka: 1-3 (Ambro)
  • FC Santboià - JUVENIL D: 0-1 (Álex Pérez)
  • CF Begues - JUVENIL E: 7-0
  • FC Barcelona - CADET A: 11-0
  • Santfeliuenc FC - CADET B: 1-1 (Hafed)
  • CADET C - CF Base Marc Bartra: 0-2
  • CADET D - CD Almeda: 3-3 (Mikel 2, Gino)
  • UD Sector Montserratina - CADET E: 0-5 (Joan Salmerón 2, Hugo Bermúdez, Iván, Catalin)
  • CADET F - UD Sector Montserratina: 1-5 (Joel Silvosa)
  • INFANTIL A Integralium - Santfeliuenc FC: 0-0
  • FE At Vilafranca - INFANTIL B Finques Guinot Prunera: 4-0
  • AE Prat - INFANTIL C Investa Legal: 3-0
  • CF Ciutat Cooperativa - INFANTIL D: 0-3 (Arnau Cazorla, Roberto, Xavi Rosell)
  • INFANTIL E - UD Marianao Poblet: 7-0 (Hugo Llopis 3, Álvaro Luque 3, Luis)
  • CD Almeda - INFANTIL F Pro Care Health: 4-2 (Álex Varón, Joaquín)
  • UE Sitges - ALEVÍ A: 3-4 (David Ramírez 2, Taj, Pol Requena)
  • ALEVÍ B - EF Gavà: 4-3 (Denis Felecan 2, Mario, Erik Andreu)
  • FA Espluguenc - ALEVÍ C: 0-7 (Nacho Varón 5, Arón, Víctor Núñez)
  • ALEVÍ D - CB Terlenka: 6-3 (Jorge 4, Jan Deu, Adri Gil)
  • ALEVÍ E - UD Viladecans: 10-3 (Matías 3, Martí 2, Maxi 2, Pep, Enzo, Oriol Cuartero)
  • ALEVÍ F - EF Gavà: 0-5
  • ALEVÍ G - Fundació UE Cornellà: 0-5
  • ALEVÍ H Kilkenny Learning Centre - FC Santboià: 14-1 (Neil 3, Cesc 3, Adrià Del Río 3, Sebas 2, Jan Vivancos 2, Ander)
  • CF Molins de Rei - ALEVÍ I: 11-4 (Benjamín 3, Guillem Andújar)
  • CF Incresa Atlético - ALEVÍ J: 4-6 (Isma 6)
  • CF Igualada - BENJAMÍ A: 7-0
  • BENJAMÍ B - UD Vista Alegre: 3-1 (Rocco, Eric Mulero, Tiziano)
  • FC At Sant Just - BENJAMÍ C: 9-6 (Nacho 3, Seihou, Nil, Álex Requena)
  • Fundació UE Cornellà - BENJAMÍ D: 6-3 (Unai Sedano 3)
  • BENJAMÍ F - CB Terlenka: 1-3 (Bruno)
  • CF Corbera - BENJAMÍ G: 15-7 (Jon 3, Damià 2, Pau Sequera, Paolo) (amistós)
  • FC Santboià - BENJAMÍ H: 3-0
  • CF Can Vidalet - BENJAMÍ I: 14-0
  • INFANTIL-CADET Femení - CE Pla d'Urgell: 0-11
  • CF Igualada - BENJAMÍ-ALEVÍ Femení Prysmian Group: 20-2 (Elaia, Ainara)
  • PRE BENJAMÍ A - EF Gavà: 4-1 (Luis 2, Bruno, Diego Sosa)
  • CF Ciutat Cooperativa - PRE BENJAMÍ B: 3-3 (Biel Solsona, Bilal, Roger)
  • PRE BENJAMÍ C - UE Sant Joan Despí: 13-0 (Aleix 5, Hugo 3, Luis Otero 3, Àlex Yxart 2)
  • CF Atlètic Prat Delta - PRE BENJAMÍ D: 0-16 (Luca 6, Tomás 5, Javi 2, Maxi, Eric, Ian) (amistós)
  • AF Sant Vicenç dels Horts 2014 - PRE BENJAMÍ E: 2-3 (Gerard 2, Jan Fernández) (amistós)
  • UD Vista Alegre - PROMESES: 8-9 (Ezequiel 4, Marc 2, Ciro, Lucas, pròpia porta) (amistós)

 

Aquest cap de setmana del 6-7 d'octubre és el primer de competició oficial per a la gran majoria dels equips del nostre futbol base

De fet, tots els equips federats FCF que disputen lligues de Segona Divisió Futbol 11, Tercera Divisió Futbol 7, Pre Benjamins FCF i Femení, amb les excepcions dels Benjamins E i G, que per l'atzar del calendari descansen en la primera jornada, dirimiran els seus primers 3 punts en joc.

Parlem d'un total de 23 equips (Juvenils C, D i E; Cadets D, E i F; Infantils D, E i F; Alevins E, F, G, H, i i J; Benjamins F, H i I; Pre Benjamins A, B i C; i Infantil-Cadet i Benjamí-Aleví Femenins). A tots/tes els/les nostres jugadors/es, tota la sort del món en una temporada que con sempre arrenca plena de reptes i il.lusions.

Sort i encerts!

 

#SomHiGrocs

 

Us adjuntem la NOTA oficial emesa en les últimes hores en relació als problemes informàtics que ha patit l'intranet de la FCF i que ha afectat a la tramitació de llicències (fitxes)

 

NOTAFCFLLICENCIESJORNADA1

 

Us oferim a continuació l'AGENDA de partits previstos aquest cap de setmana per als nostres equips de Futbol Base (6-7 d'octubre). Podreu seguir la jornada per la Pàgina Facebook Oficial (UE Castelldefels) i pel Compte Twitter UE Castelldefes @uecastelldefels. Ens podeu enviar les vostres imatges a Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.

 

  • 07-10-18: Peña Recreativa Sant Feliu - UE CASTELLDEFELS B; 12h; Mpal Falguera (Sant Feliu de Llobregat)
  • 06-10-18: CF Vilanova - JUVENIL A; 18h; CEM Parc del Garraf (Vilanova i la Geltrú)
  • 06-10-18: JUVENIL B - CF Can Vidalet; 18h; Els Canyars
  • 06-10-18: JUVENIL C - CB Terlenka; 20h; Els Canyars
  • 06-10-18: FC Santboià - JUVENIL D; 16h; Mpal Joan Baptista Milà
  • 07-10-18: CF Begues - JUVENIL E; 15h; Mpal Begues
  • 07-10-18: FC Barcelona - CADET A; 12h; Ciutat Esportiva Joan Gamper (Sant Joan Despí)
  • 07-10-18: Santfeliuenc FC - CADET B; 12:45h; Mpal Les Grases (Sant Feliu de Llobregat)
  • 07-10-18: CADET C - CF Base Marc Bartra; 17:10h; Els Canyars
  • 07-10-18: CADET D - CD Almeda; 15:30h; Els Canyars
  • 07-10-18: UD Sector Montserratina - CADET E; 16h; Mpal Torre-Roja (Viladecans)
  • 07-10-18: CADET F - UD Sector Montserratina; 19h; Els Canyars
  • 06-10-18: INFANTIL A Integralium - Santfeliuenc FC; 13h; Els Canyars
  • 06-10-18: FE At Vilafranca - INFANTIL B Finques Guinot Prunera; 14h; Mpal Vilafranca del Penedès
  • 06-10-18: AE Prat - INFANTIL C Investa Legal; 08:45h; Mpal Sagnier
  • 06-10-18: CF Ciutat Cooperativa - INFANTIL D; 15:45h; Mpal Dani Jarque-Ciutat Cooperativa (Sant Boi)
  • 06-10-18: INFANTIL E - UD Marianao Poblet; 14:30h; Els Canyars
  • 06-10-18: CD Almeda - INFANTIL F Pro Care Health; 14h; Mpal Almeda (Cornellà)
  • 07-10-18: UE Sitges - ALEVÍ A; 10:15h; Mpal d'Aiguadolç
  • 06-10-18: ALEVÍ B - CB Terlenka; 11:30h; Els Canyars
  • 07-10-18: FA Espluguenc - ALEVÍ C; 10h; Mpal Salt del Pi (Esplugues)
  • 06-10-18: ALEVÍ D - EF Gavà; 11:30h; Els Canyars
  • 06-10-18: ALEVÍ E - UD Viladecans; 10h; Els Canyars
  • 06-10-18: ALEVÍ F - EF Gavà; 10h; Els Canyars
  • 07-10-18: ALEVÍ G - Fundació UE Cornellà; 08:45h; Els Canyars
  • 07-10-18: ALEVÍ H Kilkenny Learning Centre - FC Santboià; 08:45h; Els Canyars
  • 06-10-18: CF Molins de Rei - ALEVÍ I; 14:15h; Mpal Josep Raich
  • 06-10-18: CF Incresa Atlético - ALEVÍ J; 10:30h; Mpal Ricard Ginebreda (Molins de Rei)
  • 07-10-18: CF Igualada - BENJAMÍ A; 12:30h; Mpal Les Comes
  • 06-10-18: BENJAMÍ B - UD Vista Alegre; 08:50h; Els Canyars
  • 06-10-18: FC At Sant Just - BENJAMÍ C; 18h; Mpal Sant Just Desvern
  • 07-10-18: Fundació UE Cornellà - BENJAMÍ D; 12:45h; Mpal Cornellà
  • 06-10-18: BENJAMÍ F - CB Terlenka; 08:50h; Els Canyars
  • 06-10-18: CF Corbera - BENJAMÍ G; 09h; Mpal Corbera (amistós)
  • 07-10-18: FC Santboià - BENJAMÍ H; 09h; Mpal Joan Baptista Milà
  • 06-10-18: CF Can Vidalet - BENJAMÍ I; 09h; Mpal El Molí (Esplugues)
  • 07-10-18: INFANTIL-CADET Femení - CE Pla d'Urgell; 14h; Els Canyars
  • 06-10-18: CF Igualada - BENJAMÍ-ALEVÍ Femení Prysmian Group; 13h; Mpal Les Comes
  • 07-10-18: PRE BENJAMÍ A - EF Gavà; 10h; Els Canyars
  • 06-10-18: CF Ciutat Cooperativa - PRE BENJAMÍ B; 09:30h; Mpal Dani Jarque-Ciutat Cooperativa (Sant Boi)
  • 07-10-18: PRE BENJAMÍ C - UE Sant Joan Despí; 10h; Els Canyars
  • 06-10-18: CF Atlètic Prat Delta - PRE BENJAMÍ D; 11:30h; Mpal Julio Méndez (El Prat) (amistós)
  • 06-10-18: AF Sant Vicenç dels Horts 2014 - PRE BENJAMÍ E; 13:15h; Mpal La Barruana (amistós)
  • 06-10-18: UD Vista Alegre - PROMESES; 13h; Mpal Can Vinader (amistós)

#SomHiGrocs